Služby Zdraví Měření obranyschopnosti organismu

Měření obranyschopnosti organismu

Měření imunity pomocí skeneru

skenerČím měříme?
Skener je revoluční přístroj, který slouží k měření hladiny antioxidantů, konkrétně karotenoidů, v našem těle. Množství karotenoidů odráží celkové množství v tucích rozpustných vitamínů v těle. Díky skeneru si tedy můžeme ověřit, zda přijímáme dostatek vitamínů (jak běžnou stravou, tak ve formě vitamínových doplňků).

Z čeho měříme?
Měříme množství antioxidantů v kůži, tím že umístíme dlaň před bezpečný nízkoenergetický laserový paprsek. Hladinu antioxidantů známe během 30 sekund. Měření je bezbolestné, jde o neinvazivní metodu, paprsek nepoškozuje pokožku.

Proč bychom měli znát tyto hodnoty?
Skenování nám poskytne spolehlivý ukazatel našeho zdraví. Již mnohokrát byla prokázána souvislost mezi stravou, výživovými doplňky a zdravím (cukrovka, Alzheimerova nemoc, nádorová onemocnění, ...).

Co dělat, pokud jsou naše hodnoty nízké?
Dbát na pestrou stravu a v rámci ní denně sníst 400g zeleniny a 200g ovoce. Pokud je náš příjem zeleniny a ovoce nižší, doporučujeme doplňovat vitamíny a minerály pomocí výživových doplňků. Ne všechny výživové doplňky na našem trhu však splňují to, co slibují - posílení imunity. Jaký doplněk si tedy vybrat a jak zjistit zda opravdu funguje? Právě díky tomuto přístroji si můžete ověřit vliv výživových doplňků na Vaše zdraví.       Pokud nechcete riskovat a přemýšlet, který doplněk zvolit, dovolujeme si Vám nabídnout produkty, na které se vztahuje program "Záruka vrácení peněz". Pokud nedojde po 90-ti dnech užívání doplňků ke zvýšení vašeho skóre, budou vám vráceny peníze za využívané produkty. Základem všech námi nabízených produktů jsou rostlinné výtažky zpracované technologií zajišťující maximální vstřebatelnost. 

Pokud Vás zajímá míra obranyschopnosti Vašeho organismu, můžete si termín měření domluvit přímo ve Wellness centru PRO-FIT nebo na tel. 607 595 578

Výživa organismu

Výživa je dodání všech živin, které tělo potřebuje pro správné fungování jednotlivých orgánů, ve správném množství a poměru. Z dodávané potravy si tělo zpracuje a vstřebá nezbytné látky a další si z nich dokáže vyrobit. Výživa je faktor, který po vodě nejvíc ovlivňuje naše zdraví. Existuje jen velmi málo nemocí, kterým by vhodná strava nedokázala zabránit nebo alespoň zmírnit jejich příznaky. Vhodná strava pomůže při každém zdravotním problému, zlepšuje psychickou kondici, dodává energii, zlepšuje spánek, zdravý člověk se stává odolnějším a nemocný se lépe se svojí nemocí vypořádává.

Výživa není to, co sníme, ale to, co dokáže naše tělo využít pro budování a činnost jednotlivých orgánů. Naše tělo nepotřebuje jídlo jako takové, ale potřebuje z jídla využitelné živiny.

Otázkou však zůstává, nakolik jsou v dnešních potravinách obsaženy všechny potřebné živiny v dostatečném množství. Na základě vědeckých studií různých světových univerzit je dokázáno, že došlo v posledních letech k obrovskému poklesu těchto výživných látek v běžných potravinách. Světová zdravotnická organizace vydala prohlášení, že v dnešní době se pro zachování a dlouhodobého udržení zdraví člověk neobejde bez výživových doplňků.

Přesto je vhodné volit stravu co nejvíce odpovídající zásadám zdravé výživy. Tedy vyvarovat se potravin obsahujících škodlivé a tělu neznámé látky a naopak upřednostňovat ty s dostatečným podílem mikro a makro živin (látek potřebných pro chod organismu = sacharidy, tuky, bílkoviny, vitaminy, minerální látky a voda). Tělu prospívající výživa je též lehce stravitelná a zpracovatelná, takže nezanechává v těle přebytek odpadních látek. Musíme také pamatovat na správný pitný režim!

Uvažujte o tom, že se začnete zdravě stravovat a že chcete změnit svůj dosavadní styl za zdravější? Začněte pomalu a postupně. Důležité je, aby tato změna bylo pro vás příjemná a nenásilná. Naše Wellness centrum Vám v této změne může být oporou díky spolupráci s naším výživovým specialistou – viz výživové poradenství

Doplňky stravy

Komplexní mikrovýživa

Doplněk stravy s obsahem vitamínů, minerálů a rostlinných výtažků

Kdo si chce udržet zdraví po celý život, musí začít u správné stravy. Roste počet vědeckých důkazů , které prokazují blahodárné účinky konkrétních živin na zdraví.

 Zdravá strava musí být vyvážená z hlediska makroživin (tuky, proteiny a karbohydráty) a mikroživin (vitamíny a minerály), aby vyhovovala potřebám lidského těla.

Komplexní mikrovýživa vám poskytne značný počet nezbytných vitamínů a minerálů, které se zaměří na devět důležitých funkcí vašeho těla:

  • Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy. 
  • Zinek a jód přispívají k normálním rozpoznávacím funkcím.
  • Vitamín C, vitamín E, selen, měď a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem.
  • Vitamín A, vitamín B2 a zinek přispívají k udržení normálního stavu zraku.
  • Vitamíny B3, B5, B6, B12, vitamín C, vitamín H a hořčík přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.
  • Selen, zinek, měď, vitamín A, vitamín B6, B12, vitamín C a vitamín D přispívají k normální funkci imunitního systému.
  • Vitamín B1 přispívá k normální činnosti srdce.
  • Hořčík, zinek, mangan a vápník přispívají k udržení normálního stavu kostí.
  • Zinek, jód, vitamín H, vitamín A, vitamín B3 a B8 přispívají k udržení normálního stavu pokožky

Omega 3 mastné kyseliny

Užívají-li se produkty Komplexní mikrovýživy a Omega 3 mastných kyselin zároveň, tvoří harmonický program doplňků stravy.